N.Z.O.Z. Elmed Bydgoszcz sp. z o.o.

Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej

JPG_2451a_minPoradnia podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) jest tym ogniwem służby zdrowia, które zajmuje się wszelkimi schorzeniami i problemami zdrowotnymi, pojawiającymi się u pacjentów po raz pierwszy, a nie wymagającymi natychmiastowej interwencji pogotowia, czy też leczenia szpitalnego (stąd częsta nazwa „lekarz pierwszego kontaktu”). 

POZ prowadzi także leczenie, często we współpracy z poradniami specjalistycznymi, różnych schorzeń przewlekłych. W swojej części pediatrycznej zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną, której najbardziej znanymi elementami są szczepienia ochronne i przeglądy stanu zdrowia, zwane bilansami.

Diagnostyka w obrębie POZ to podstawowy panel badań laboratoryjnych, a także niektóre badania RTG i USG.W przypadku konieczności wykonania bardziej skomplikowanych procedur diagnostycznych, a czasem także prowadzenia niektórych schorzeń, pacjent kierowany jest do poradni specjalistycznej, która po konsultacji albo odsyła pacjenta ponownie do POZ ze stosownymi zaleceniami albo też przejmuje leczenie pacjenta.

Bezpłatnego wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej możemy dokonać dwa razy w roku, składając deklarację wyboru. Druk deklaracji znajduje się w rejestracji oraz zamieszczony jest na stronie internetowej w górnym pasku menu zakładka „więcej”- druki do pobrania. Przygotowanie pacjenta do podpisania deklaracji wymaga znajomości numeru pesel oraz nazwy poprzedniej przychodni POZ.
Zgodnie z obowiązującymi obecnie uregulowaniami, pacjent może być zapisany tylko do jednej poradni POZ.

Lekarze przyjmujący w poradni POZ:

  • lek. med. Jarosław Rymaszewski
  • lek. med. Małgorzata Pujanek
  • lek. med. Jacek Borejko
  • lek. med. Noor Almarrani
  • lek. med. Natasza Kawiorowska
  • lek. med. Emilia Rawicka
  • lek. med. Dominika Poprawa
  • lek. med. Marta Skibka

Poradnia świadczy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, co gwarantuje bezpłatne porady dla pacjentów ubezpieczonych.

W ramach odpłatnych świadczeń zdrowotnych zapewniamy kompleksową opiekę medyczną i szybki dostęp do poradni specjalistycznej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających pacjentów stworzyliśmy pakiety indywidualne i pakiety dla firm, z którymi warto się zapoznać: www.elmed.md – zakładka pakiety.

Rejestracja pacjenta do poradni odbywa się osobiście lub telefonicznie:

tel. NFZ
(052) 346-11-99

tel. Pacjenci Komercyjni
(052) 346-11-90

Powrót