JPG 2451a min Fot. Badanie... Galeria >>> Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) jest tym ogniwem służby zdrowia, które zajmuje się wszelkimi schorzeniami i problemami zdrowotnymi, pojawiającymi się u pacjentów po raz pierwszy, a nie wymagającymi natychmiastowej interwencji pogotowia, czy też leczenia szpitalnego (stąd częsta nazwa „lekarz pierwszego kontaktu”). 

POZ prowadzi także leczenie, często we współpracy z poradniami specjalistycznymi, różnych schorzeń przewlekłych. W swojej części pediatrycznej zajmuje się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną, której najbardziej znanymi elementami są szczepienia ochronne i przeglądy stanu zdrowia, zwane bilansami.
Diagnostyka w obrębie POZ to podstawowy panel badań laboratoryjnych, a także niektóre badania RTG i USG.W przypadku konieczności wykonania bardziej skomplikowanych procedur diagnostycznych, a czasem także prowadzenia niektórych schorzeń, pacjent kierowany jest do poradni specjalistycznej, która po konsultacji albo odsyła pacjenta ponownie do POZ ze stosownymi zaleceniami , albo też przejmuje leczenie pacjenta.
Bezpłatnego wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej możemy dokonać dwa razy w roku, składając deklarację wyboru. Druk deklaracji znajduje się w rejestracji oraz zamieszczony jest na stronie internetowej w górnym pasku menu zakładka „więcej”- druki do pobrania. Przygotowanie pacjenta do podpisania deklaracji wymaga znajomości numeru pesel oraz nazwy poprzedniej przychodni POZ.
Zgodnie z obowiązującymi obecnie uregulowaniami, pacjent może być zapisany tylko do jednej poradni POZ.

Lekarze przyjmujący w poradni POZ:

  • lek. med. Jarosław Rymaszewski
  • lek. med. Piotr Temerowski
  • lek. med. Małgorzata Pujanek
  • lek. med. Jacek Borejko
  • lek. med. Maciej Dębczyński
  • lek. med. Bartosz Brzozowski
  • lek. med. Cezary Modrzejewski

 

Poradnia świadczy usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, co gwarantuje bezpłatne porady dla pacjentów ubezpieczonych.

W ramach odpłatnych świadczeń zdrowotnych zapewniamy kompleksową opiekę medyczną i szybki dostęp do poradni specjalistycznej.

Dla stałych pacjentów korzystających z naszych usług przygotowaliśmy kartę rabatową uprawniającą do korzystnych zniżek. Regulamin dostępny jest na stronie www.elmed.md w zakładce karty rabatowe.

Wychodząc naprzeciw potrzebom wymagających pacjentów stworzyliśmy pakiety indywidualne i pakiety dla firm, z którymi warto się zapoznać: www.elmed.md – zakładka pakiety.

Rejestracja pacjenta do poradni odbywa się osobiście lub telefonicznie:

  • tel. NFZ (052) 346-11-99
  • tel. kom.(052) 346-11-90

Informacja

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi medyczne w NZOZ Elmed Bydgoszcz sp. z o.o., rozpoczęto działania mające na celu poszerzenie zakresu diagnostyki. Efektem jest zrealizowanie inwestycji w postaci pracowni radiodiagnostyki obrazowej. Otwarta została Pracownia RTG i Mammografii.

Reklama

RSS - Newsy - Zdrowie

Saturday the 24th. .