JPG 2408a min Fot. Badanie alergologiczne. Galeria >>>

Poradnia Alergologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń alergicznych dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia. Poradnia oferuje szeroki zakres usług związanych z diagnozowaniem i leczeniem chorób wywołanych alergenami. Alergia to nieprawidłowa reakcja organizmu na bodźce zewnętrzna, zwane alergenami za które odpowiada nasz układ immunologiczny. Na terenie naszej placówki w poradni alergologicznej  prowadzona jest immunoterapia - tzw. odczulanie w zakresie najczęściej uczulających alergenów wziewnych. Immunoterapia zastosowana we wczesnym etapie choroby zapobiega astmie oskrzelowej a takze przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

W wybranych wypadkach wykonywane są oznaczenia sIgE w oparciu o współpracujące z poradnią laboratorium. Poradnia nie prowadzi diagnostyki alergii na leki oraz uczulenia na owady błonkoskrzydłe (pszczoła, osa).

Zakres badań wykonywanych w poradni:

  • konsultacje alergologa
  • edukacja pacjentów – poradnia uczestniczy w programach wczesnego wykrywania schorzeń obturacyjnych drzewa oskrzelowego
  • testy prick – panel alergenów wziewny- tzw „pyłki”, panel alergenów pokarmowych
  • testy prick to prick
  • testy płatkowe

Poradnia świadczy usługi prywatne.

 

 

Rejestracja pacjenta do poradni nie wymaga skierowania i odbywa się osobiście lub telefonicznie:

  • tel. kom.(52) 346-11-90

Informacja

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na usługi medyczne w NZOZ Elmed Bydgoszcz sp. z o.o., rozpoczęto działania mające na celu poszerzenie zakresu diagnostyki. Efektem jest zrealizowanie inwestycji w postaci pracowni radiodiagnostyki obrazowej. Otwarta została Pracownia RTG i Mammografii.

Reklama

RSS - Newsy - Zdrowie

Saturday the 24th. .